1. VÁNOČNÍ JARMARK 2008

1. vánoční jarmark, pořádaný v budově ZŠ Přeštice 16. 12. 2008, připomněl zejména veřejnosti slova básníkova, že adventu již nakrátko a blízko, blizoučko Štědrý den.

Vstupní prostor školy se během odpoledne změnil k nepoznání. Rozsvícený vánoční stromek patří již k tradiční výzdobě, ale vánočně vyzdobené chodby a školní lavice, které se změnily v prodejní místa naplněná neobyčejnými vánočními dárky, přímo vybízely návštěvníky jarmarku k tomu, aby si zakoupili ten nejhezčí dárek. Problém ovšem bylo vybrat mezi tak širokou a velmi nápaditou nabídkou výrobků.

Kolik návštěvníků zavítá na náš jarmark, to zůstávalo stále otázkou. Skutečnost předčila naše očekávání, takový zájem veřejnosti jsme neočekávali a stal se velmi příjemným překvapením pro všechny, kteří se na přípravě jarmarku podíleli.

A nešlo jenom o to nakupování, návštěvníci si mohli prohlédnout dva živé betlémy, které pro ně připravili žáci devátých tříd. Sváteční atmosféru podtrhovaly i koledy v podání pěveckých a hudebních sborů naší školy. Kdo k nám zavítal toho úterního odpoledne, ten jistě nelitoval. Vždyť na závěr nechyběl ani ohňostroj. A poznání, že jste přispěli k dobré věci, také není marné.  Výtěžek našeho jarmarku ve výši 13 134 Kč jsme totiž věnovali na Tříkrálovou sbírku 2009.

VIDEO 1            VIDEO 2            VIDEO 3

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW