Lezci na stěně

Sportovní lezení na cvičné stěně

Jednou z priorit naší školy je rozvoj  pohybových aktivit žáků. V letošním roce se podařilo vybudovat cvičnou lezeckou stěnu ve sportovním areálu naší školy Na Jordáně.

Žákům naší školy se tak naskytla jedinečná příležitost vyzkoušet odvětví horolezeckého sportu – lezení na umělé stěně.

Základní lezecké dovednosti v kolmém i převislém profilu stěny, ale také způsoby jištění a slaňování mohou žáci nacvičit na čtyřiceti metrech čtverečních překližkových desek se 300 umělými chyty. Stěna je vysoká 4m, případný pád lezce je tlumen dopadovou matrací.

Cvičnou stěnu budou využívat děti při výuce tělesné výchovy,   dvakrát týdně zde trénují žáci přihlášeni do kroužku sportovního lezení.

Doufáme, že se tímto krokem podaří nejen přitáhnout děti k atraktivní pohybové aktivitě, ale chceme podpořit celkový zájem dětí o sport jako nedílnou součást využívání volného času.

Josef Dobranský
Instruktor školního lezení